Informujemy że wznawiamy pracę przychodni z dniem 6 maja 2020 r.
Przypomninamy o obowiązkowym noszeniu maseczek w przeciwnym razie pacjenci nie będą obsługiwani.
 

Krioterapia

Zabieg krioterapii stosowany w naszej przychodni ma charakter miejscowy. Ideą krioterapii jest wykorzystanie podczas zabiegów temperatur kriogenicznych stosowanych krótko i na powierzchowne części ciała w celu wywołania odpowiedniej reakcji.

Działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne zastosowania krioterapii obserwuje się już po pierwszym zabiegu.

W Polsce po raz pierwszy zastosowano metodę krioterapii u pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów oraz zmianami pourazowymi, wykorzystując pary ciekłego azotu.

zabieg krioterapii - Cryo-T

Zabieg ten jest obarczony bardzo niskim ryzykiem powikłań. Działanie terapeutyczne opisanej metody polega na zlikwidowaniu lub zmniejszeniu dolegliwości bólowych, wywołanie fizjologicznej reakcji na zimno, działanie przeciwobrzękowe, którego podstawą jest zwiększenie filtracji włośniczkowej, zmniejszenie napięcia mięśni szkieletowych. Krioterapia jest też doskonałym zabiegiem przygotowującym do kinezyterapii. Pozytywne efekty zabiegu obserwowane są już po pierwszej aplikacji.

Biologiczne działanie krioterapii na organizm przebiega w dwóch etapach. Pierwsza faza jest reakcją obronną, która polega na zwężeniu naczyń krwionośnych, a tym samym zmniejszeniu przepływu krwi, a także lokalne zmniejszenie procesów metabolicznych. Kolejną fazą jest zwiększenie przepływu przez naczynia skórne, przez co wzrasta zaopatrzenie tkanek w tlen, dochodzi do zwiększenia procesów przemiany materii. Następuje również obniżenie progu bólowego.

Wśród wskazań do zabiegu wymienia się: leczenie ostrych urazów stawów i tkanek miękkich np. stłuczenia, krwiaki, leczenie przewlekłych zmian pourazowych i przeciążeniowych mięśni i stawów, stany zapalne ścięgien, obrzęki. Opisany zabieg znajduje również zastosowanie w reumatoidalnym zapaleniu stawów, dyskopatiach, niedowładach spastycznych.

Krioterapia azotem - Kriopol R

W naszej placówce zabiegi krioterapii wykonuje się przy użyciu aparatu Cryo-T wykorzystującym CO2, o zakresie temperatur -65°C ÷ -75°C oraz Kriopol R wykorzystujący azot, osiągający temperaturę -160°C.

Wykonujemy świadczenia w ramach NFZ
Ząbkowska 18 lok. 61; 03-735 Warszawa
tel. +48 (22) 670 00 63 (PN.-PT: 7.00-19.00)

Polityka cookies